Chauffeur van betonpomp valt tijdens werkzaamheden en raakt gewond op parkeerplaats HAP: Brandweer verwijdert cabinedeur voor bevrijding
Geplaatst op Dinsdag 27 oktober 2026 om 23:19 · 166 keer bekeken
WAALWIJK – Op de parkeerplaats van de huisartsenpost in Waalwijk is dinsdagavond 27 oktober rond 21:30 uur een chauffeur-machinist van een betonpomp gewond geraakt. De man viel vermoedelijk tijdens werkzaamheden van de achterkant van het voertuig en liep daarbij nek- en rugletsel op.
Na de zware val wist het slachtoffer ondanks zijn verwondingen zelf in de cabine van zijn vrachtwagen te klimmen en de hulpdiensten te alarmeren. Een toegesnelde ambulance was snel ter plaatse, maar vanwege het vermoeden van nek- en rugletsel én de grote hoogte van de cabine werd direct de brandweer ingeschakeld om de man horizontaal en veilig te bevrijden.
Assistentie uit Tilburg en hoogwerker
De bevrijding bleek een lastige klus. Vanwege de hoogte van de cabine werd een groot hulpverleningsvoertuig uit Tilburg opgeroepen, uitgerust met speciale opstapplaatsen. Toen bleek dat de deuropening te smal was om het slachtoffer zonder risico op een wervelplank te manoeuvreren, schaalde de brandweer op. Met behulp van een hoogwerker en speciaal reddingsgereedschap zijn de ruit en het portier van de cabine volledig verwijderd om de nodige werkruimte te creëren.
Vervoer naar ziekenhuis
Gedurende de ingewikkelde reddingsoperatie bleef de man steeds bij kennis. Rond 22:30 uur wisten de hulpverleners de chauffeur via de gemaakte opening met vereende krachten uit de cabine te tillen. Hij is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis voor verder onderzoek naar zijn letsel. Medewerkers van het betonbedrijf zijn ter plaatse gekomen om het voertuig weer op te halen.
Bekijk de foto’s
































Laat een reactie achter