WAALWIJK - De beladen wedstrijd tussen RKC Waalwijk en Roda JC is zaterdagavond ontsierd door ongeregeldheden. De Mobiele Eenheid (ME) moest pepperspray inzetten nadat uitsupporters vanuit een bussluis de politie en dienstvoertuigen bekogelden met zwaar vuurwerk.
Al tijdens de wedstrijd was de sfeer gespannen. Enkele supporters van Roda JC gooiden bekers bier naar het thuispubliek. Waar de RKC-aanhang na de gewonnen wedstrijd in alle rust het stadion verliet, liep de spanning bij de uitsupporters hoog op.
Terwijl de bussen met Roda JC-supporters stonden te wachten in de bussluis, sloeg de vlam in de pan. Vanuit de bussen of de directe omgeving van de sluis werd er met vuurwerk gegooid naar de aanwezige politieagenten en de ME. Zelfs een ME-bus werd geraakt door het vuurwerk. Om de situatie onder controle te krijgen en de aanval te stoppen, zette de ME pepperspray in. Na dit ingrijpen keerde de rust terug, waarna de bussen hun weg uit Waalwijk konden vervolgen.






